Sökträffar

    Sökträffar

    Visa alla resultat för ""
    Hittar inga resultat eller sökförslag för "."

    Söktips

    • Kontrollera att orden är rättstavade
    • Försök med andra sökord eller synonymer
    • Smalna av din sökning för att få fler träffar

    Hur kan vi hjälpa dig?

    Ny student

    Kontakta oss

    Hitta medarbetare

    Högskolan i Skövde, länk till startsida

    Sökträffar

      Sökträffar

      Visa alla resultat för ""
      Hittar inga resultat eller sökförslag för "."

      Söktips

      • Kontrollera att orden är rättstavade
      • Försök med andra sökord eller synonymer
      • Smalna av din sökning för att få fler träffar

      Hur kan vi hjälpa dig?

      Ny student

      Kontakta oss

      Hitta medarbetare

      Högskolan i Skövde, länk till startsida

      Docenter vid Högskolan i Skövde

      Följande personer har efter prövning och sakkunnigbedömning blivit utnämnda till docenter vid Högskolan i Skövde. I listan ingår inte de av Högskolans medarbetare som blivit utnämnda till docenter vid ett annat lärosäte.

      Abraha Gebrekeidan Desalegn, företagsekonomi med inriktning mot marknadsföring, 2005
      Aggestam Lena, logistik, 2016
      Ahamed Jalal, företagsekonomi, 2022
      Alenljung Beatrice, informationsteknologi, 2021
      Alfredsson Svante, maskinteknik, 2009
      Andersén Jim, företagsekonomi, 2012
      Andersson Thomas, företagsekonomi med inriktning mot organisation och ledarskap, 2009

      Backlund Per, datavetenskap, 2013
      Bandaru Sunith, produktionsteknik, 2019
      Bergh Ingrid, omvårdnad, 2015
      Berglund Mia, omvårdnad, 2016
      Billing Erik, informationsteknologi, 2021
      Boers Börje, företagsekonomi, 2020
      Browall, Maria, omvårdnad, 2014
      Brozovic Danilo, Företagsekonomi, 2021
      Bäckström Caroline, reproduktiv, perinatal och sexuell hälsa, 2021

      Ding Jianguo, informationsteknologi, 2019
      Durst Susanne, företagsekonomi, 2015

      Eiben Gabriele, folkhälsovetenskap, 2017
      Ejdebäck Mikael, molekylärbiologi, 2010
      Ek Kristina, omvårdnad, 2017
      Ekström-Bergström Anette, omvårdnad, 2011
      Engström Henrik, informationsteknologi, 2018
      Eriksson Irene, omvårdnad, 2018
      Eriksson Nomie, företagsekonomi, 2017

      Falkman Göran, datavetenskap, 2010
      Fathi Masood, produktionsteknik, 2019
      Forsberg Anna, biomedicin, 2018

      Gillsjö Catharina, omvårdnad, 2019

      Handlin Linda, biomedicin, 2020
      Hallgren Jenny, omvårdnad, 2021
      Hertfelt Wahn Elisabeth, omvårdnad, 2016
      Hemeren Paul, informationsteknologi, 2021

      Jansson Andreas, molekylärbiologi 2012
      Johansson Ulf, datavetenskap 2011
      Jonsson Tomas, teoretisk ekologi, 2007

      Karlsson Alexander, informationsteknologi, 2019
      Kazemi Ali, socialpsykologi, 2009
      Kjellsdotter Anna, omvårdnad, 2021

      Larsson Dennis, biomedicin med inriktning mot humanfysiologi, 2007
      Larsson Margaretha, omvårdnad, 2021
      Leidenberger Sonja, biovetenskap, 2022
      Lindblom Jessica, informationsteknologi, 2018
      Linderoth Henrik, företagsekonomi, 2011
      Lindström Birgitta, informationsteknologi, 2017
      Ljungkvist Torbjörn, företagsekonomi, 2018
      Lowe Robert, kognitionsvetenskap, 2014
      Lundell Björn, datavetenskap, 2009
      Lämkull Dan, integrerad produktutveckling, 2021

      Maivorsdotter Ninitha, hälsovetenskaper, 2021
      Mighetto David, spanska, 2009
      Mårtensson Lena, omvårdnad, 2011

      Ng Amos, automatiseringsteknik, 2009
      Nilsson Kerstin, omvårdnad, 2006
      Nohlberg Marcus, informationsteknologi, 2021

      Olson Maria, pedagogik, 2013
      Olsson Björn, datavetenskap med inriktning mot bioinformatik, 2005
      Olsson Michael, nationalekonomi, 2014
      Orlenius Kennert, pedagogik, 2008

      Riveiro Maria, informationsteknologi, 2015
      Rosendahl Sirpa, omvårdnad, 2020
      Rouse Rebecca, medier, estetik och berättande, 2022

      Singh Neha, biomedicin, 2017
      Sobis Iwona, sociologi, 2010
      Stokes Klara, matematik, 2017
      Sundell Håkan, datavetenskap, 2013
      Susi Tarja, informationsteknologi, 2021
      Syberfeldt Anna, automatiseringsteknik, 2014
      Synnergren Jane, bioinformatik, 2016
      Söderström Eva, datavetenskap, 2008

      Thill Serge, kognitionsvetenskap, 2013
      Tilevik Andreas, molekylärbiologi, 2012
      Tilevik Diana, systembiologi, 2022
      Torstensson Stina, omvårdnad, 2017

      Ujvari Sandor, logistik, 2011
      Ulfenborg Benjamin, bioinformatik, 2022

      Van Laere Joeri, informationsteknologi, 2021

      Warrén Stomberg Margaretha, omvårdnad, 2009
      Wickelgren Mikael, företagsekonomi, 2020
      Wilhelmsson Ulf, medier, estetik och berättande, 2018

      Åhlfeldt Rose-Mharie, informationsteknologi, 2015

      Publicerad: 2020-05-18
      Senast ändrad: 2022-05-30
      Sidansvarig: webmaster@his.se